Ana sayfa / medyum / en iyi medyum kimdir

en iyi medyum kimdir

En İyi Medyum Kimdir

Medyumluk büyü kavramının bulunduğu her yerde varlığını sürdürmektedir. Eski çağlarda daha farklı isimlerle anılan medyumların yaptıkları iş temelde aynıdır. Doğanın ve insanların faydasına olabilecek büyü işlemlerini güvenli bir şekilde uygularlar. Eski çağlarda daha çok doğal elementler üzerinden yapılan büyüler, zamanla farklı malzemeler üzerinden gerçekleştirmeye başlansa da özleri aynıdır. Günümüz şartlarında yapılan büyüler, kendilerine ilk yapılan büyüleri kaynak almaktadır. Geçmişten beri yeni bilgiler eklenerek gelecek nesillere aktarılan kadim büyü kitapları aracılığıyla büyülerin; nerede, nasıl ve ne şekilde yapılacağı gibi bilgiler medyumlar tarafından öğrenilmektedir. En iyi medyum kimdir sorusu ise oldukça tartışma yaratan bir konudur. Çünkü tüm medyumlar aynı kaynak kitaplardan yararlanır ve kendilerini aynı doğrultuda eğitirler.

En İyi Medyum Nasıl Belli Olur

Maalesef herkes iyi medyum olamaz. Çünkü medyumluk uzun eğitimler ve sabır gerektiren bir iştir. Bir kişinin medyum olabilmesi için önce saf ve temiz bir kalbe ihtiyacı vardır. Kötü kalpli insanlar doğanın nimetlerinden faydalanamazlar. İkinci olarak ise ne tür büyüler konusunda uzmanlaşacağını seçmelidir. Çoğu medyum ak büyü yapımını tercih ederken bazı medyum hocalar kara büyü ile de ilgilenir. Kara büyüler, farklı dillerde yazıldığından bu büyüleri yapabilmek için çeşitli dilleri biliyor olmak gerekir. Ayrıca kara büyü sırasında doğa üstü varlıklar olan üç harflilerden de yardım alındığından ortaya çıkan enerji çok büyüktür.

Çoğu medyum hoca enerjinin büyüklüğüne ve tehlikesine karşı koyamamaktan korktuğundan bu büyüleri yapmayı tercih etmez. Çoğu medyum hocanın kara büyüden uzak durmasının bir nedeni de insanlara zarar vermesinden kaynaklanır. Her ne kadar yaptıran kişinin istekleri gerçekleşecek olsa da büyü etkisindeki kişi oldukça fazla zarar görecek ve hayatı bir daha eskisi gibi olmayacaktır. Tüm bu sebepler göz önüne alındığında medyumlar kendilerine en uygun yolda ilerlemeyi tercih ederler. En iyi medyum kimdir sorusunun cevaplarından biri de kendi yolunu bilen ve o yolda ilerleyen medyumdur olarak verilebilir.

En İyi Medyum Nasıl Anlaşılır

Medyumlar kişilerin ve doğanın iyiliği için işlem uyguladıklarından günahkâr olduklarını söylemek doğru olmayacaktır. Eski zamanlardan beri çoğu din adamı, medyum hocaları kendilerine rakip gördükleri için lanetlenmiş günahkârlar olarak adlandırmaktadır. Oysa ki medyumluk ve din adamlığı birbirinden oldukça farklı şeylerdir. Her iki mesleğin tek ortak noktası, insanlara yardım etmeyi amaçlamasıdır. Medyumlar kendilerinin ve görevlerinin bilincindedirler. Kendilerine verilen yetenekleri ve öğrendikleri bilgileri kötü niyetlerle kullanmazlar. Kendinin farkında olan medyumlar da en iyi medyum kimdir sorusunun bir başka cevabı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.