Ana sayfa / medyum / Koruma vefki nasıl yapılır

Koruma vefki nasıl yapılır

Koruma Vefki Nedir?

Koruma vefki nasıl yapılırİnsanoğlu kendini somut olarak tehlikelerden koruyabilse de korkuları kimi zaman gerçekliği aşar ve manevi huzursuzluk başlar. Sahip olduğu manevi korkuya karşı ise insanın kendine yapabilecekleri sınırlı olduğu gibi kişi her zaman ikna olamaz, kendi korkusunu gideremez. Böyle durumlarda hayat tabiri caizse azaba dönüşür ve yaşanmaz hale gelir. Ancak kimsenin bu korkularda takılı kalıp hayatını zindana çevirmesine gerek yoktur. Koruma vefki de korkularınızı aşmanız, hayatı daha büyük iç huzurla yaşamanız için vardır. Yazının devamında koruma vefki nasıl yapılır anlatıldığında siz de göreceksiniz ki korkularınızı yenmenin kolay yolları vardır.

Koruma vefki size manevi korumayla birlikte iç huzur sağlar. Maddi ve ruhani yönden sizi korumakla birlikte size karşı yapılacak büyü ve sihre karşı da korur. Ancak koruma vefki bir büyü olmadığı gibi sizi korumasının yolu yine sizden de geçmektedir. Öncelikle yapmanız gereken şey alanında uzman bir hoca seçmenizdir. Ne yaptığını bilmeyen, deneyimsiz hocaların yapacağı vefklerin bir işe yaraması çok zordur. Kaldı ki sizin için maddi ve manevi, zaman kaybıdır.

Vefkler sanıldığının aksine büyü değillerdir. Bundan dolayı günah olduklarına dair bir durum söz konusu değildir. Bunun yanında koruma vefki en nihayetinde kendinizi korumak için başvurduğunuz bir gereçtir ve kimsenin aleyhine bir durum yoktur. Aksine aleyhinize gelişmeler isteyen kimselerin art niyetli oyunlarını bozmanız için bir yoldur. Kendinizi korumak en birincil hakkınızdır ve bunu dualarla sağlamak da Allah katındaki en hak yöntemdir.

Büyü olmadığı söylendiği gibi aslında vefklerin içinde yazan şeyler size ait bilgilerle birtakım sure ve ayetlerdir. Yani işin özünde vefkler Kuran-ı Kerim’den yazılar içerir ve bu yüzden günah olmasını gerektirecek hiçbir durum yoktur. Aksine Allah’ın sözlerini yanınızda taşımak sizin için en hakikatli olaydır. Fakat vefki yaptırmanız halinde vefkin geçerliliğini koruması, bozulmaması için yapmanız gereken şeyler vardır. Bunlardan bazıları:
Vefk üzerinizdeyken alkol almamalısınız.
Vefk sizinleyken art niyetten uzak durmalı, kendizini art niyetten arındırarak çevrenize ve kendinize hayırlı biri olmaya çalışmalısınız.

Vefki taşıdığınız anlarda gusül abdestli olmanızda fayda vardır. Aksi şekilde vefk etkisini yitirebilir. Yine vefk üzerinizdeyken zinadan kaçınmalı, zina yapmamalısınız.
Uyuşturucu ya da başka türlü bilinç kapatıcı, sizi kendinizden geçirici maddeler vefk ile ters düşen unsurlardır. Buna bağlı olarak kesinlikle bunlardan uzak durmalı, kendinizi temiz tutmalısınız.
Vefk etkisindeyken fal baktırmak, art niyetli büyücülere başvurmak vefkin etkisini ortadan kaldıracağı gibi sizi de savunmasız hale getirebilir. Vefk sizi yeterince koruyacağı gibi bu süre dahilinde başka kişilere başvurmamalısınız.

Koruma Vefki Nasıl Yapılır?

Vefk yapımı sanılanın aksine kolay olmadığı gibi yapımı için başvurulan hocanın işini çok bilmesi gerekmektedir. Arapçaya hakimiyet vefk yapımında belki de en önemli unsurlardan biridir. Yazmaya dayalı bir iş olduğundan Arapçayı iyi bilmeyen hocaların yaptığı vefkten hayır beklemek pek akıl karı değildir. Arapçayı iyi bilmenin yanında bir de yine Arapça unsuru olan ebced hesabını iyi bilmek gerekmektedir. Bunları bilmekten sonra gelen etmen ise başvurulan hocanın Kuran-ı Kerim’e hakim olması gerektiğidir. Koruma vefki nasıl yapılır sorusuna gelecek olursak hocanın sizden temin edeceği başlıca şeyler şunlardır:
İsminiz
Annenizin ismi
Ay, yıl ve gün olacak biçimde kesin olarak yazılmış doğum tarihiniz
Tercihen sadece sizin bulunduğunuz ve seçilir olduğunuz fotoğrafınız
Bunları temin etmeniz halinde geri kalan hocanın vefki hazırlamasına kalmıştır. Hoca vefki hazırladıktan sonra kendiniz de yine dua etmeye devam etmeli, kendinizi Allah’a teslim etmelisiniz. Manevi yönden eksik inanç vefkin etkisini azaltabilir. Bunları yerine getirdiğiniz takdirde aleyhinize büyüden, sihirden ve duadan Allah’ın ve koruma vefkinin sayesinde esirgeneceksiniz.

Bir Yorum

  1. Koruma vefki yapan İstanbul hocaları

    Sürekli benimle uğraşan düşmanım tarafından büyülere maruz kaldım psikolojik bunalıma girmiştim yapılan büyüler yüzünden deli oluyordum ailem endişe ediyordu en sonunda hocalara başvurdular ama kime gittiyseler sonuç alamadık. Komşumuzun tavsiyesi üzerine son çare olarak Edis hocaya başvurduk ve üzerimde ki yapılan büyüleri bozmayı başardı ve bana bir daha büyü yapılmaması adına koruma yaptı. Çok şükür kendime geldim Edis hocanın sayesinde herkese tavsiye ederim Edis hocayı . 0535 891 8597

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.