Ana sayfa / medyum / Vefk nedir

Vefk nedir

Vefk nedirVefk işlemleri insanların manevi anlamda yardım aldıkları ve aynı zamanda çok güvendikleri işlemlerdir ancak bu işlemler son derece karmaşık bir yapıya sahip oldukları için vefk yapan kişilere ulaşmak her zaman çok zor olmaktadır. Bu işlemler ilk islam toplumlarından bu yana var olan ve aynı zamanda insanların sürekli olarak farklı amaçlar ile denedikleri özel işlemlerdir. Hangi amaçlar yapılırsa o isimle anılan bu işlemler bugüne kadar en çok yapılan manevi işlemlerden biri olmuştur. Özellikle ilk zamanlarda manevi koruma amacı ile yapılmış olan bu işlemler günümüzde de yapılmakta ve çok farklı konularda insanların yardım aldıkları çok ciddi işlemler haline gelmişlerdir.

Birçok kişi bu işlemleri ilk kez duydukları zaman hemen hocaların kapılarını çalarak kendilerine vefk nedir, nasıl yapılır veya hangi amaçlar ile yapılır gibi konular hakkında sorular sormaktadırlar. Bu işlemler bugüne kadar insanların farklı amaçlara ulaşabilmek için sürekli olarak kullandıkları çok önemli manevi yardımcılar olmuşlardır. Ancak birçok kişi bu işlemleri yaparken zorlanmakta ve aynı zamanda yapım aşamasında gerekli kontrolleri yapmadıkları için istedikleri sonuçları alamamaktadırlar. Vefk işlemlerinde insanlar bir kağıt parçasının üzerine sağdan sola ve yukarıdan aşağıya doğru aynı adetlerde olmak üzere kare şekiller çizmektedirler. Daha sonra ise özel olarak seçilmiş olan sayıları bu karelerin içine yazmaktadırlar. Ancak bu sayılar rastgele bir düzen ile yazılmamaktadır.

Yazıların sayıların toplamları hem sağdan sola hem de yukarıdan aşağıya doğru toplandığı zaman aynı sayıyı vermelidir. Bu vefk işlemlerinin en önemli kuralıdır. Bu sebeple bu işlemleri yapacak olan kişiler kesinlikle bu kontrolü yapmalıdırlar. Yapılan işlemlerden sonra toplamlar doğru ise o zaman yapılan işlemlerin sonuçları genellikle kısa zaman içinde ortaya çıkabilmektedir. Ancak bu toplamlar doğru değilse o zaman sayılar yeniden yerleştirilmeli ve doğru sonuç alınana kadar mutlaka gerekli kontroller yeniden yapılmalıdır. Birçok kişi vefk işlemlerini yaparken çok ciddi beklentilere girmektedirler. Özellikle aşk veya sevgi vefklerinde insanlar çok kısa zaman içinde sonuç almak istemekte ve mutlaka bu işlemlerin beklentilerini karşılamalarını istemektedirler.

İlk islam toplumlarından kalan eski antika eşyaların sergilendiği müzelere bakıldığı zaman o zamanlarda da vefk işlemlerine ne kadar önem verildiği görülebilmektedir. O zamanlardan kalan elbise, kalkan, kılıç veya diğer savaş ekipmanlarına bakıldığı zaman insanların vefk işlemlerini tüm bu eşyalarının üzerine çizdikleri hemen görülmektedir. Yapılmakta olan işlemler genellikle insanlara kesin bir şekilde amaçlarına ulaşma konusunda garanti vermemektedir. Aynı zamanda insanlarda bunu bilmeli ve kesinlikle istedikleri sonuçlara ulaşma garantileri olmadığını bilmelidirler. Vefk işlemleri sonuçları kesin olmayan ve insanları istedikleri amaçlara ulaşma yolunda desteklemek amacı ile yapıan çok güçlü manevi işlemlerdir.

Bu işlemleri yapan kişiler kendilerine vefk nedir veya bu işemlerin sonuçları kesin mi gibi soruları soran kişiler her zaman için çok ciddi beklentilere girmemeleri gerektiği konusunda önerilerde bulunmaktadırlar. Vefk işlemleri yapıldğı zaman hazırlanan özel çizimler insanların üzerlerinde taşınmalı veya dış etkenlerden korunacak şekilde muhafaza edilmelidir. Bu işlemleri yapacak olan kişiler mutlaka çok ciddi bir şekilde seçilmeli ve herkesin bu işlemleri kolay bir şekilde yapamayacakları bilinmelidir. Birçok sahte medyum hoca bu işlemleri yaptıklarını söyleyerek insanları çok ciddi şekilde mağdur edebilmektedirler. Bu sebeple insanlar vefk işlemleri hakkında tam olarak bilgi sahibi olmadan asla harekete geçmemelidirler. Bu işlemlere olan ilginin ana sebeplerinden biri de bu işlemlerin islam toplumlarından yasak olmaması ve aynı zamanda büyüler gibi risk içeren işlemler olmamasıdır.

2 Yorumlar

  1. Filiz gideni geri getirme vefki

    Merhaba ben filiz Fransa’da yaşıyorum. 3 çocuk annesiyim ve eşim beni bırakıp gideli 2 ay oldu ama ben eşimin eve geri dönmesi için elimden geleni yaptım ama böyle hocalarla aram olmadığı için bilmiyordum. Meğersem medyum hocalardan yardım alınarak da bazı şeyler yapılıyormuş Bende bunu duyduktan sonra internet üzerinden büyü araştırmaya başladım ve bir çok insanın bu yoldan kesin çözüm aldığını da okudum ve daha sonrasında ise bende bu durumla ilgili bir çalışma yaptırmak istiyordum. Bunun üzerine edis hoca ile çalışmaya başladım ve edis hocanın yorumları benim için yeterli olmuştu. Daha sonra ise eşimi evine geri getirmek için elinden geleni yapacağını söyledi. Bende edis hocama güvendiğim için bu konuda sonuç alacağıma inanıyordum. yapılan çalışmalar 13 gün sonunda kesin bir sonuç verdi. Eşim haber göndermiş hala beni seviyor ise barışalım gibisinden bende onu hiç unutmadığımı söyledim ve ertesi akşam birlikte ailecek bir yemeğe gittik ve tekrardan bir araya geldik. Her şey çok ani oldu ve bunca zaman boşu boşuna bekledim. Ne yaptıysam ne ettiysem boşa gitmiş meğersem medyum ile daha kolay sonuç alınabiliyormuş. Bunu öğrendim şimdi sizlere de tavsiye olarak edis hocayı öneriyorum. 0535 891 8597 medyumedis@hotmail.com

    • Boran

      Almanya da etkili medyum arıyorum filiz hanım siz nasıl buldunuz edis hocayı ? Ben o kadar aradım bulamadım güvenilir ve gerçekten sonuç istiyorum inanın maddiyatın bir önemi yok karım eve gelmedikten sonra.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.